top of page

Sıkça Sorulanlar

TESLİMAT SÜRECİ

Sipariş Onay Maili’nin gönderilmesiyle birlikte, Ürün Satıcı’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir ve Alıcı’nın adresine teslim edilir. Satıcı, Alıcı’nın siparişinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içinde edimini yerine getirmek zorundadır. Mal satışlarında bu süre her halükarda 30 (otuz) günü geçemez.

Sipariş konusu mal ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde, Satıcının bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içerisinde Alıcı’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır. İstisnai olarak haklı bir nedenle Sözleşme konusu Ürün’ün tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda; Alıcı’nın Satıcı tarafından hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilmesi sonrası, onay vermesi durumunda  alıcıya eşit kalitede ve fiyatta başka bir ürün ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda başka bir ürün gönderilebilir ya da yine alıcının talebi üzerine Ürün’ün stoklara girmesi ya da teslime engel durumun ortadan kalkması beklenebilir. Bu hallerde para iadesi gerçekleştirilemez.

 

Ürünler, kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere “telefon ihbarlı’’ olarak gönderilir.Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelere yapılacak teslimatlarda, sevk bilgilerinde yanlışlık ve eksiklik bulunduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda teslimat için belirtilen gün süresinde uzama olabilir. Alıcı, bu uzamalardan dolayı Satıcı’ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez.

Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcı’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Satıcı sorumlu değildir. Belirtilen süre içerisinde Ürün/Ürünler Alıcı’ya ulaşmadıysa veya başka teslimat problemleri mevcutsa, bu durumlar Müşteri Hizmetleri’ne (iletisim@trescol) e-mail adresi vasıtası ile derhal bildirilmelidir.

Siparişiniz size ulaştığında kargo görevlisi yanındayken paketinizi kontrol etmelisiniz. Sipariş paketinizde eksik olması veya sipariş paketinizin zarar görmüş olması durumlarında, bu paketler teslim alınmayarak kargo şirketi görevlisine tutanak tutturulmalıdır.

Eğer kargo şirketi görevlisi paketin eksik veya hasarlı olmadığı görüşünde ise, Alıcı; paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkına sahiptir. Alıcı, paketi kargo şirketi görevlisinden teslim aldığında, kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığını kabul etmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetleri’ne bildirilmelidir. Ürün, alıcı'dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişinin teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

İADE PROSEDÜRÜ

SSS: SSS

Alıcı’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan Ürün’ün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi durumunda ya da Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kararları ile Alıcı’ya/tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumunda; Alıcı’ya bedel iade prosedürleri aşağıda belirtilmiştir:

Kredi Kartına İade Prosedürü :

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Alıcı’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Ödemeler kredi kartına iade edilir.

Alıcı Ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka Alıcı’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. www.trescol.com ilgili bankaya Ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Alıcı’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır.

Alıcı’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 taksit iade yansıyacak ve Alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

 

Kapıda Ödeme ile Havale Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü:

Kapıdan ödeme ile havale ödeme seçeneklerinde iade Alıcı’dan banka hesap bilgileri istenerek, Alıcı’nın bildirdiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale şeklinde yapılacaktır.

bottom of page