Kapsül Kahve mi?

İlk zamanlar o rengarenk parıldayan ambalajlara hepimiz hayran kalmış ve böyle ürünler üreten firmaya teşekkür etmiştik. Neyse ki biraz düşününce gerçeği görmüş ve her zaman olduğu gibi yine Tréscol kahveye dönüş yapmıştık. Pahalıya mal olan ve bol miktarda çöp üreten ve resmen bayat tadı olan bu kapsül kahveleri sizin için araştırdık.


Kapsül Kahve tüketmemelisiniz? Neden mi böyle düşünüyoruz? İşte nedenleri aşağıda!


1- Kahve ile alakası yok, gerçek kahvenin tadı daha güzel! Taze kavrulmuş, taze öğütülmüş, taze demlenmiş! Bir kahve sever başka ne ister ki?

2- Gerçek kahve çok daha ekonomik! Ve tek bir kapsülün fiyatından bile daha ucuza daha büyük fincan kahve içebilirsiniz! Üstelik kapsül kahve gibi, aylar önce kavrulmuş, paketlenmiş ve raflarda aylarca beklememiş olması da bonus.

3- Gerçek kahve, çevreyi atıklarla kirletmez! Her yıl milyarlarca kapsül çöpe atılıyor. Hem plastik hem de alüminyum karışımı olan bu ambalajların geri dönüşümü çok pahalı! 30 Temmuz 2021’de güncellenen şu makaleye göz atmanızı tavsiye ederiz.

https://www.nytimes.com/wirecutter/blog/nespresso-or-keurig-better-for-environment/4- Gerçek kahve bayat değildir çünkü genellikle bir-iki hafta önce kavrulmuş olur. Kapsül kahveler öyle mi? Aşırı ısınmış konteyner gemilerinde, fabrikada depolarda, güneşin altında kalır. Depolarda ve raflarda aylar geçirir ve uzun süre müşteri bekler!

5- Gerçek kahve yapan tipik bir kahve makinesi bile en ucuz kapsül kahve makinesinden bile daha ucuzdur. Bir kapsülün maliyetinin çoğu kahve değil, paketlemesidir.Çevrenizdeki birçok kişi kapsül kahvenin daha lezzetli ve daha havalı olduğunu düşündükleri için satın alıyor. Siz artık böyle olmadığını biliyorsunuz! Hala kapsül kahvenin tadının daha güzel olduğunu düşünüyorsanız, ucuz granül kahveye devam etmelisiniz.

Çünkü arasındaki fark olmadığı için daha fazla para vermenize gerek yok. Kapsül kahvenin tadı her zaman kötüdür.

Bir kapsül kahve makinesi almanın bir tek nedeni vardır: İyi kahve yapamayacak kadar tembelsiniz!