İşte iyi kahve yapmak için 7 ipucu

1-Kahve kavrulduktan sonra ne kadar hızlı tüketilirse, aromasını o kadar çok korur. Gercek kahve severler için kapsüller ve granüller bu nedenle iyi kahve değildir. Ancak taze kavurulmuş kahvenin bir bedeli olduğunu unutmayın.

2- Kahve çekirdeği öğütüldükten sonra neredeyse birkaç saat içinde kendine özgü aromasını kaybeder! Aroma bakımından zengin kahveleri sevenler bu nedenle kahve çekirdeklerini tüketmeden önce son anda öğütürler. Bu nedenle bir kahve öğütücüye yatırım yapmaktan çekinmeyin.

3-Kahve kavurulduktan sonra, paketin şişmesine neden olan karbondioksit salmaya başlar. Bu sorunu gidermek için kavrulmuş kahve soğumaya bırakılır. Siz oksijenin girmesine izin vermeden karbondioksitin dışarı atılmasını sağlayan “valfli” kahve paketlerini tercih edin.

4 - İyi kahve yapmanın anahtarlarından biri de doğru oranlarda su ve kahvedir. Ölçüler, ağızda olmasını istediğiniz yoğunluğa göre de değişebilir. Sert kahve veya hafif kahve; bu bir zevk meselesi.


5 - Kahvenin %98'i sudur. Bu nedenle ihmal edilecek bir unsur değildir. Suda bulunan minerallerin çeşitliliği kahvemizin aromalarında rol oynar. Bu nedenle çok fazla klor içeren musluk suyunu kullanmayın. Çok mineralli olmayan kaynak suyu tadı değiştirmemeyi mümkün kılıyor.


6 -Sıcak ama kaynar değil. Kahvenin demlenmesi için su sıcaklığı yeterince olmalıdır. İdeal olanı, onu 90 ° ile 96 ° C arasında demlemektir. Bu sıcaklığın ötesinde, kahvenin aromaları haşlanır.

7- Kahvenizin düzgün bir şekilde muhafaza edilmesi için ısı ve ışıktan uzaklaştırılması gerekir, çünkü küflenir. Saklamanın ideal yolu, hava geçirmez bir poşete veya kavanoza koyarak ısı ve ışık almayan bir dolapta muhafaza etmektir.